پیام تبریک رییس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار

۰۱ دی ۱۳۹۹ | ۰۷:۵۴ کد : ۸۵۶ اخبار و رویداد ها
تعداد بازدید:۱۷۴
دکتر زراءنژاد به مناسبت پنجم جمادی الاول سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار، این روز را به کلیه مدافعان سلامت در این روزهای مقابله با شیوع ویروس کرونا تبریک و تهنیت گفتند.
پیام تبریک رییس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار

روز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار گرامی باد

حضرت زینب (س) تنها یک پرستار نبود ایشان الگوی بارزی از یک زن فعال در جامعه و اجتماع می باشد. ایشان که همه عمر خود را صرف پرستاری از برادران و برادرزادگان و پدر خود نمودن، نماد یگانه پرستاری فداکارانه و خالصانه است.

کار پرستاری آمیخته با صداقت پاکی و اخلاص است. پرستاری هنری است بی نظیر و تخصصی است بی همتا.
پرستاری آمیختن طبابت جسم است با طبابت روح؛ روشن نگه داشتن چراغ حیات بیمار است و درخشان کردن خورشید ایمان و اعتمادش به زندگی؛ برای همین است که پرستاری هنر است و تخصص. حرفه مقدس پرستاری تنها مراقبت از علایم حیاتی بیمار و یا نگاهبانی از مرز حیات بیمار نیست بلکه، دمیدن روح زندگی است در تن رنجور بیمار، وزش نسیم محبت و جاری کردن زلال امیدواری در جسم خسته بیمار است. پرستار حافظ جان و تقویت روح بیمار است، التیام بخش زخم‌های بیمار است.

اینجانب خجسته میلاد با سعادت زینب کبری (س)، پرستار همه عاطفه‌ها و همه ستاره‌های درخشان ایمان و عفّت و پرستار همه ارزش‌های زخم دیده در تاریخ شیعه را به همه پرستاران و منادیان انسانیّت و ایمان تبریک عرض می­نمایم؛ به همه پرستارانی که از پس ابر حیا و عفّت، باران عاطفه باریدند و به نور ایمان درونشان گرمای زندگی در کالبد جامعه جاری کردند.


نظر شما :