نشست مشترک رایزن فرهنگی کشور عراق در ایران و دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار شد

۰۱ مهر ۱۳۹۹ | ۰۷:۴۳ کد : ۷۱۸ اخبار و رویداد ها مناسبت چرخشی
تعداد بازدید:۶۱۸
نشست مشترک رایزن فرهنگی کشور عراق در ایران و دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر این نشست مهم در تاریخ یکشنبه 30 شهریور 1399 در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار گردید.

در این نشست علاوه بر جناب آقای دکتر امجد المظفر، رایزن فرهنگی کشور عراق در ایران، جناب آقای دکتر سیاهپوش سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در بصره، جناب حجت الاسلام فاطمی رایزن فرهنگی کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در بصره، جناب آقای طمیمیان معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، جناب آقای مهندس سواعدی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خوزستان، جناب آقای دکتر رشنودی به نمایندگی از حجت الاسلام موسوی فرد، نماینده محترم ولی فقیه در استان خوزستان، اعضای هیئت رئیسه دانشگاه، روسای دانشکده ها و اعضای هیئت علمی دانشگاه نیز حضور داشتند.

در ابتدای جلسه دکتر زراءنژاد، رئیس دانشگاه ضمن خوشامدگویی به میهمانان، به بیان جایگاه دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در کشور و منطقه پرداختند. ایشان در ادامه اظهار داشتند که نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی بین خرمشهر و مناطق جنوبی عراق، قرار گرفتن این دانشگاه در منطقه آزاد اروند و برخورداری از رشته های تخصصی و کاربردی موجود، پتانسیل بسیار بالایی را برای تحصیل دانشجویان عراقی در این دانشگاه ایجاد کرده است. دکتر زراءنژاد همچنین با اشاره به امکان تبدیل این دانشگاه به قطب ارتباطی آموزش عالی کشور عراق با تمام دانشگاه های کشور، ابراز امیدواری کردند تا بزودی نام دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر نیز در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت آموزش عالی عراق قرار گیرد.

سپس جناب آقای دکتر امجد المظفر رایزن فرهنگی کشور عراق در ایران به بیان سخن پرداختند و در ابتدا از دعوت دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر تشکر نموده و به روابط فرهنگی گسترده دو کشور و حضور تعداد زیادی از دانشجویان عراقی در کشور ایران اشاره و بیان داشتند تا به حال 48 دانشگاه ایرانی در لیست دانشگاه های بین المللی مورد تایید وزارت آموزش عالی عراق قرار دارند. ایشان از امکانات و امتیازات دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر ابراز رضایت نموده و اظهار داشتند با توجه به اینکه وزارت آموزش عالی عراق، قرار گرفتن دانشگاه های خارجی در لیست مورد تایید خود را تا حد زیادی به نظر رایزنان فرهنگی آن کشور منوط کرده است، ان  شاء الله بزودی پس از طی مراحل قانونی، نام دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر نیز جزو لیست دانشگاه های بین المللی مورد تایید وزارت آموزش عالی عراق قرار خواهد گرفت.

در این نشست علاوه بر جناب آقای دکتر امجد المظفر، رایزن فرهنگی کشور عراق در ایران، جناب حجت الاسلام فاطمی رایزن فرهنگی کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در بصره، جناب آقای طمیمیان معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، جناب آقای مهندس سواعدی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خوزستان، جناب آقای دکتر رشنودی به نمایندگی از حجت الاسلام موسوی فرد، نماینده محترم ولی فقیه در استان خوزستان، اعضای هیئت رئیسه دانشگاه، روسای دانشکده ها و اعضای هیئت علمی دانشگاه نیز حضور داشتند.

در ادامه این جلسه آقای طمیمیان، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند نیز با تاکید بر ضرورت برقراری ارتباط علمی و فرهنگی بین دو کشور با محوریت دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر اظهار داشتند که کلیه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری این سازمان در جهت تحقق اهداف توسعه علمی و فرهنگی در خدمت این دانشگاه خواهد بود.

سپس جناب آقای مهندس سواعدی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خوزستان با اشاره به تفاهم نامه همکاری علمی و آموزشی با دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، اعلام داشتند که تمام امکانات این سازمان نیز در خدمت تمام دانشجویان کشور دوست و برادر عراق نیز خواهد بود.

در پایان نیز حجت الاسلام فاطمی رایزن فرهنگی کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در بصره با اشاره به پیوند فرهنگی عمیق دو کشور، با گرامیداشت یاد سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزم عراقی ایشان شهید ابومهدی المهندس، ابراز امیدواری کردند تا ان شاء الله هر چه زودتر امکان تحصیل دانشجویان عراقی در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر فراهم شود.


( ۳ )

نظر شما :