رییس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در گفتگو با تسنیم:

‌طرح عملیاتی جهش تولید در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر اجرا می‌شود

۰۹ تیر ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۶ کد : ۶۷۴ اخبار و رویداد ها مناسبت چرخشی
تعداد بازدید:۳۷۹
دکتر منصور زراءنژاد، رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری بنام جهش تولید گفت‌: دانشگاه در طرحی عملیاتی با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای و با هدف رشد تولید در جنوب خوزستان دوره‌های مهارتی برگزار می‌کند.
‌طرح عملیاتی جهش تولید در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر اجرا می‌شود

دکتر زرانژاد، رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به نامگذاری هوشمندانه سال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال جهش تولید اظهار داشت: دانشگاه نقش ویژه در ایجاد جهش و تحول در جامعه دارد. دانشگاه می‌بایست موتور محرک جامعه در رسیدن به قله‌ها باشد.

وی افزود: دانشگاه نسل چهارم، دانشگاه فنآورانه و مهارت آفرین است. برای اینکه بتوانیم نسلی امیدوار و تحول‌گرا ایجاد کنیم لازم است دانشجوی ماهر و دارای فن تحویل جامعه دهیم. دوری از تحول نوعی عقب گرد بوده و در مسیر رشد جامعه اختلال ایجاد می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر ادامه داد: برای توسعه مهارت در بین دانشجویان و سایر داوطلبان منطقه آزاد اروند تفاهم نامه همکاری با سازمان فنی و حرفه‌ای، منطقه‌ای آزاد و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خوزستان با هدف مهارت آفرینی و تولید محصول در دست امضا داریم. در این تفاهم‌نامه دانشگاه با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای در زمینه‌های مورد نیاز دانشجویان و جامعه دوره های مهارتی محصول محور برگزار می‌کند.

وی در توضیح طرح جهش تولید اظهار داشت: یکی از چالش‌های استان بیکاری است و دیگر نمی‌توان با استخدام دولتی جوابگوی نیاز اشتغال جامعه بود؛ لازم است زمینه توانمندسازی مردم را فراهم کنیم. در این طرح در کنار محل آموزش دانشجویان دوره‌های مهارتی مانند تعمیر موتور کشتی، خیاطی و .. متناسب با نیاز دانشجویان زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای ارائه می‌شود.

دکتر زرانژاد گفت: دانشگاه این آمادگی را دارد تا در زمینه های اشتغال‌زایی با سایر بخش‌های دیگر هم‌افزایی و همکاری داشته باشد. یکی از اقدامات اساسی برای ایجاد امنیت پایدار و مقابله با آسیب‌های فرهنگی اشتغال زایی است؛ دانشگاه این ظرفیت را دارد تا در بخش‌های محروم و مرزی منطقه آزاد اروند دوره‌های مهارت‌آفرینی برگزار و برای محصولات تولیدی نیز بازاریابی کند.

وی به مسئله کرونا اشاره و بیان داشت: ظرفیت انسانی و آزمایشگاهی مناسبی در دانشگاه خرمشهر وجود دارد. اقدامات اولیه برای تولید مواد ضدعفونی و ماسک در دانشگاه شروع شده است. در صورت نهایی‌شدن این طرح ضمن ایجاد اشتغال برای بخشی از مردم، می‌توانیم بخشی از نیاز به ماسک و مواد ضدعفونی جامعه دانشگاهی استان را در آغاز سال تحصیلی جدید تامین کنیم.

رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر ادامه داد: با وجود دشواری‌ها و عقب‌ماندگی‌های سال‌های گذشته در تلاش هستیم بسترهای توسعه را در دانشگاه فراهم کنیم. اقدامات زیرساختی مانند استخر، فضای سبز، آب خام دانشگاه، فاضلاب و تصفیه خانه دانشگاه در حال تکمیل و راه اندازی است. در بخش پژوهش و آموزش نیز در حال رایزنی با وزارت علوم و منطقه آزاد اروند برای ایجاد جهش علمی در دانشگاه هستیم.

وی گفت: امیدواریم با همکاری مسئولان و به‌ویژه نمایندگان مجلس و اساتید بتوانیم منطقه آزاد اروند را از نظر علمی و فرهنگی ارتقا و زمینه پیشرفت و رفاه اقتصادی و اجتماعی مردم را تامین کنیم.

کلید واژه ها: جهش تولید جهش_تولید


( ۱ )

نظر شما :