راهنمای فاصله‌گذاری اجتماعی

۲۷ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۴ کد : ۵۹۴ اخبار و رویداد ها مناسبت چرخشی
تعداد بازدید:۱۲۹۵
فاصله‌گذاری اجتماعی به مجموعه تدابیر و اقداماتی اطلاق می‌شود که منجر به رعایت فاصله ایمن، کاهش تماس افراد و جلوگیری از انتقال بیماری می‌شود.
راهنمای فاصله‌گذاری اجتماعی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر، در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی لازم است موارد زیر رعایت شود:

- اگر می‌توانید از خانه کار کنید، تردید نکنید، اما اگر ممکن نیست، سعی کنید فاصله با همکاران‌تان را زیاد کنید.

- در حد ممکن، ارتباطات اجتماعی در محل کار را کم کنید. همچنین ملاقات‌های غیرضروری را لغو نمایید.

- هرگز به غذاخوری محل کار نروید و در حد ممکن در محل کار غذا نخورید. در صورت لزوم قبل از غذا خوردن حتما دست ها و اگر امکان دارد صورت خود را نیز بشویید.

- مواجهه چهره به چهره کارکنان را کاهش دهید و از تلفن، شبکه‌های اجتماعی و ویدئو کنفرانس برای برگزاری جلسات حتی برای کارکنانی که در داخل یک ساختمان کار می کنند استفاده حداکثری نمایید.

- در صورتی که مواجهه چهره به چهره ناگزیر است، حداقل زمان ممکن و حداکثر  فاصله دو متر رعایت شود. همچنین از تجمع در محل کار اجتناب کنید.

- استفاده از وسایل ایاب و ذهاب با 50 درصد ظرفیت سرنشین موجود به منظور رعایت فاصله ایمن حداقل یک متری سرنشیننان الزامی است.

- ایجاد رعایت فاصله ایمن بین کارکنان در حین سرو غذا در محل غذا خوری یا آبدارخانه.

- قرار دادن صندلی مراجعان در فواصل لازم و ایمن از یکدیگر و به دور از کارکنان.

- استفاده از سیستم‌های صوتی برای برقراری ارتباط مشتریان با متصدیان در فواصل ایمن، حداقل یک متر. بین کارکنانی که با ارباب رجوع سر و کار دارند از موانع شیشه ای یا پلاستیکی استفاده شود و جهت برقراری ارتباط در صورت امکان از تجهیزات میکروفون و بلندگوی میزی استفاده کنید.

- درمکان‌های تجمع مثل رستوران‌ها، سالن‌های ورزش، کنسرت‌ها یا فستیوال‌ها حاضر نشوید.

- در صف ها خصوصا در داروخانه ها و نانوایی‌ها حفظ رعایت فاصله یک متری ضروری است.

- وقتی ناچار هستید به فروشگاه بروید این کار را در غیر از ساعات شلوغی انجام دهید. فاصله دو متری را با دیگران حفظ کنید چرا که یک عطسه یا سرفه کافی است تا بیماری را بگیرید.

- اگر مدرسه فرزندانتان تعطیل شده است آن‌ها را به پارک یا مکان‌های تجمع نبرید. نگذارید احساس اینکه «من که سالم هستم» شما را فریب دهد.

- حتی اگر احساس می‌کنید خوب هستید، باز هم ممکن است آلوده شده باشید و ویروس را در دوره نهان خود به دیگران منتقل کنید؛ به دیگرانی که ممکن است از قشر آسیب‌پذیر جامعه باشند و توان تحمل بیماری جدی را نداشته باشند.

- از تلفن، شبکه‌های اجتماعی و ویدئو کنفرانس برای برگزاری جلسات حتی برای کارکنانی که در داخل یک ساختمان کار می‌کنند، استفاده حداکثری نمایید.

- در صورتی که مواجهه چهره به چهره ناگزیر است، حداقل زمان ممکن و حداکثر فاصله 2 متر رعایت گردد.

- کاهش تعداد کارکنان و انجام دورکاری جهت کاهش تراکم کارکنان در محیط‌های اداری و کاهش ساعت کاری کارکنان در مواقعی که منجر به تولید صف برای ارباب رجوع نشود.

کلید واژه ها: کرونا فاصله گذاری اجتماعی


نظر شما :