بازدید دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از مرکز رشد واحدهای فن‌آور دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

۲۵ دی ۱۳۹۸ | ۰۸:۴۲ کد : ۵۰۱ اطــلاعیه ها
تعداد بازدید:۱۱۰۰
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، ظهر روز سه‌شنبه ۲۴ دی ماه سالجاری در جریان سفر به منطقه آزاد اروند بهمراه هیات همراه از مرکز رشد واحدهای فن‌آور دانشگاه دیدن کرد.
بازدید دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از مرکز رشد واحدهای فن‌آور دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر


دکتر ستاری با اشاره به لزوم سرمایه گذاری کلان در آموزش عالی کشور افزود: باید دانشگاه‌ها تجهیز و به اساتید عضو هیات علمی توجه ویژه شود.
در حاشیه بازدید از واحدهای مرکز رشد و فناوری دانشگاه علوم وفنون دریایی خرمشهر، دکتر ستاری در جمع خبرنگاران بیان کرد: ۱۴۰ نوع خدمات در قالب بسته‌های حمایتی به شرکت‌های دانش بنیان در سطح کشور ارایه می‌شود. این نوع خدمات شامل خدمات بیمه‌ای محصولات دانش بنیان بستگی به نوع محصول و نیز معافیت مالیاتی و گمرکی،حمایت مالی ، گرفتن مجوز و خدمت سربازی است.
وی برطرف کردن مشکلات شرکت‌های دانش بنیان را از اولویت‌های دولت بیان کرد و افزود: بخشی از اعتبارات شرکت‌های دانش بنیان در مرحله پنجم و ششم از سوی دولت و  چندین برابر بخش خصوصی تامین می‌شود به شرطی که وحدت رویه ایجاد شود و این کاری است که تاکنون در شرکت‌های دانش بنیان اعمال شده تا جذب منابع شود.
دکترستاری با بیان اینکه هم اکنون حدود چهار هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان و بیش از ۶ هزار استارتاپ در کشور وجود دارد  ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان در سال ۹۷ در حدود ۹۰۰ هزار میلیارد ریال فروش داشته‌اند.
دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در جریان سفر به منطقه آزاد اروند از مرکز رشد واحدهای فن‌آور دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، شرکت‌های دانش بنیان و فن‌آور در شهرک صنعتی و از شرکت و صنایع واقع در منطقه دیدن کرد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، همچنین در بدو ورود به دانشگاه علوم ‎و فنون دریایی خرمشهر نسبت به شهدای گمنام مدفون در این دانشگاه ادای احترام کرد.
شایان ذکر است 11 شرکت و 11 هسته فناوری در مرکز رشد واحدهای فن‌آور دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر زیر نظر پارک علم و فناوری استان خوزستان فعالیت می کند.


( ۴ )

نظر شما :