راه اندازی دبیرخانه دائمی رویدادهای پژوهشی در اروند

۳۰ آذر ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۵ کد : ۴۷۵ اخبار و رویداد ها
تعداد بازدید:۵۵۳
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در آئین اختتامیه گرامیداشت هفته پژوهش، از تأسیس دبیرخانه دائمی رویدادهای پژوهشی در منطقه خبر داد.
راه اندازی دبیرخانه دائمی رویدادهای پژوهشی در اروند

 طی آئینی اختتامیه گرامی داشت هفته پژوهش روز شنبه مورخ 30 آذرماه با حضور برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و جمع کثیری از مسئولین استانی، محلی و دانشگاهیان  در سالن ۷۰۰نفره این سازمان برگزار گردید.

رئیس منطقه ای هفته پژوهش اروند خاطرنشان کرد: توسعه فرهنگ پژوهش بعنوان یک اصل مهم در توسعه جامعه کنونی ما که در حال رشد است، بسیار اثرگذار خواهد بود.

زمانی پژوهش را زیرساخت اساسی مورد توجه جوامع پیشرفته معرفی کرد و گفت: اگر بخواهیم در زمینه های علمی پیشرفت داشته باشیم باید به پژوهش بعنوان یک اصل اساسی توجه  داشته باشیم به همین خاطر از این نهاد جدید به لحاظ یک نهاد مقدس حمایت خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند حمایت از پایان نامه هایی که نیازهای توسعه ای جامعه اروند را برطرف می کنند را بعنوان یک راه کار از جانب این سازمان عنوان کرد و ادامه داد: می توانیم در زمینه نشر، بهره برداری در حوزه های اجرایی مختلف و هر نوع نوآوری   از دانشجویان پشتیبانی و حمایت کنیم.

اسماعیل زمانی موضوعاتی نظیر گردشگری، صنعت و تجارت را در توسعه آینده منطقه بسیار مهم ارزیابی کرد و اذعان داشت: باید میان دانشگاه و صنعت اتحادی ایجاد شود و خروجی دانشگاه ها معطوف به نیاز بازار کار باشد.

 


نظر شما :