رییس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر طی پیامی فرارسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو را تبریک گفت.

۱۶ آذر ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۴ کد : ۴۳۰ اخبار و رویداد ها
تعداد بازدید:۶۲۸
رییس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر طی پیامی فرارسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو را تبریک گفت.

دانشگاه و دانشجو باید همواره انقلابی باشند، (مقام معظم رهبری)

شانزدهم آذرماه، سالروز شهادت سه تن از دانشجویان  دانشگاه تهران، شهیدان قندچی، بزرگ نیا و شریعت رضوی در سال 1332 به نام روز دانشجو نام گذاری شده است و هر سال بزرگ داشته می شود.

این روز بزرگ بیانگر آزادگی، و مظهر ایثار و از خودگذشتگی دانشجویانی است که با شعور و شور مسئولانه و انقلابی، خون خود را برای دفاع از کشور در برابر استعمار، استکبار و دخالت بیگانگان نثار کردند. این واقعه اراده دانشجویان آزاده ایران را برای استقلال کشور و پیام آزادیخواهی ملت ایران با صدای بلند به جهانیان اعلام کرد.

این جانب ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدای گران قدر دانشجو، این  روز افتخار آمیز را به همه دانشجویان عزیز که آینده ساز ایران و پاسداران اسلام محمدیند، به ویژه دانشجویان دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر تبریک و تهنیت عرض می کنم و از خداوند متعال آرزوی توفیق و سربلندی این عزیزان آینده ساز را در همه امور فردی و اجتماعی، و موفقیت آنان را در مجاهدتهای مسئولانه علمی، پژوهشی و فرهنگی خواستارم. عزیزان دانشجو مطمئن باشید که ملت ایران به وجود فرزندان دانشجوی خود، و همت بلند و عزم راسخ آنان افتخار می کند و به سازندگی کشور به دستان توانمند و اراده سترگ شما ایمان دارد.

 

دکتر منصور زراءنژاد

رییس دانشگاه


نظر شما :