برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در سالن آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار گردید.
۲۳ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۵ کد : ۳۳۱ اخبار و رویداد ها
تعداد بازدید:۸۰۰
به گزارش روابط عمومی دانشگاه مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در روز دوشنبه ۲۲ مهرماه ۱۳۹۸ با حضور رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خوزستان، نمایندگان شهرستان های آبادان و خرمشهر در مجلس شورای اسلامی ، مسئولین ادارات شهرستان، هیأت رئیسه و اعضای هیئت علمی دانشگاه و دانشجویان برگزار شد.
برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

در ابتدای مراسم دکتر منصور زراءنژاد رئیس دانشگاه ضمن خیر مقدم به میهمانان اظهار داشتند: بار دیگر خرسندیم که سال تحصیلی جدید در خدمت دانشجویان جدیدالورود و قدیمی هستیم و خدای بزرگ را شاکریم که این توفیق نصیب گردید که در جمع صمیمی جوانان اهل علم و دانش باشیم.

وی افزود: دانشگاه فعال و کارآمد یکی از ابزارهای خروج کشور از بحران های مختلف است. دانشگاه های توانمند می توانند کشور را در زمینه های مختلف اقتصادی و فنی که هدف تحریم های دشمن است نجات دهند و باعث خروج کشور از شرایط سخت کنونی باشند. ایشان در ادامه برلزوم خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی تأکید کردند.

در ادامه مراسم حجت الاسلام و المسلمین شفیعی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خوزستان ضمن تسلیت ایام اربعین و سوگواری شهادت مظلومانه سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و هفتاد و دو تن از یاران باوفای ایشان، اظهار داشتند: دانشجویان نباید به کم قانع باشند بلکه باید با تلاش، دانشگاه را به فضای علمی تبدیل کنند و در این مسیر از اساتید و دانشگاه مطالبه کنند.

وی افزود: دستیابی به علم در همه دوران ها با سختی همراه بوده و هیچ دانشمندی بدون تلاش به موفقیت دست نیافته است.

دکتر موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به دانشگاهیان اشاره کرد که: در جامعه امروز، دانشگاه و آموزش و پرورش وسیله دسترسی به توسعه و پیشرفت بیشتر است و هدف تعلیم و تربیت نیز در همه باورها، رسیدن به مرحله کمال می باشد، تکاملی که در خور آن، انسانی باشد که خود را مخلوق برتر عالم حیات می شناسد.

سپس دکتر عامر کعبی نماینده مردم شهرستان آبادان در مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه گزارش از فعالیتهای انجام شده در حوزه آموزش­عالی، آرزوی موفقیت برای دانشجویان بر رشد دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر تأکید داشتند.

در پایان این مراسم حاضرین جهت ادای احترام و ذکر فاتحه بر سر مزار شهید گمنام دانشگاه حاضر شدند.

 


( ۴ )

نظر شما :