شرایط و مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

۱۴ مهر ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۵ کد : ۱۲۰۲ اطــلاعیه ها
تعداد بازدید:۱۰۷۴

شرایط و مراحل فارغ التحصیلی

دانشجویانی که تمامی دروس رشته خود راگذرانده و نمره همه آنها در سیستم آموزش ثبت نهایی شده  باشد میتوانند مراحل فارغ التحصیلی را به شرح زیر آغاز نمایند.

1- مراجعه حضوری شخص دانشجو با همراه داشتن کارت دانشجویی به اداره آموزش دانشکده جهت دریافت فرم تسویه حساب

2- تسویه حساب با واحدهای مختلف دانشگاه که در فرم تسویه حساب آمده

3- مراجعه به اداره آموزش کل جهت تسویه حساب آموزشی و اتمام تسویه حساب ( تحویل کارت دانشجویی - اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و تاییدیه های مربوط به اصل مدارک به کارشناس پذیرش و ثبت نام )

الف : قابل ذکر است در صورت هرگونه نقص در پرونده دانشجو ، مدرک تحصیلی مربوطه صادر نخواهد شد.

ب برگشت یک نسخه از فرم تسویه حساب به آموزش دانشکده جهت صدور پیش نویس فارغ التحصیلی  

پ- صدور پیش نویس دانشنامه از دانشکده مربوطه  و ارسال آن به آموزش کل ( حداقل دو هفته کاری نیاز به صدور پیش نویس دانشنامه می باشد)

ت- در صورت عدم نقص مدارک، پرونده همراه با پیش نویس دانشنامه  به ادراه فارغ التحصیلان ارسال می گردد.

4- اداره دانش آموختگان پس از بررسی پرونده تحصیلی و آموزشی دانشجو مدرک را به این شرح صادر میکند.

   - نامه لغو معافیت تحصیلی الف : خطاب به نظام وظیفه برای دانشجویان آقا مشمول خدمت وظیفه

  فارغ التحصیلان آقا که مشمول خدمت نظام وظیفه هستند پس از انجام مراحل فارغ‌التحصیلی بجای گواهی موقت فارغ‌التحصیلی  نامه‌ای خطاب به نظام وظیفه مبنی براتمام تحصیل دانشجو و لغو معافیت تحصیلی دریافت میکنند و دانشجو برای انجام مراحل اعزام به خدمت سربازی آن را به سازمان نظام وظیفه ارائه می­نماید. نامه لغو معافیت تحصیلی فقط به شخص دانشجوی فارغ‌التحصیل پس از دریافت رسید تحویل می‌گردد.

ب- گواهی موقت فارغ التحصیلی برای فارغ التحصیلان خانم و آقایانی که کارت پایان خدمت وظیفه و یا کارت معافیت وظیفه دارند و فاقد شرایط دریافت دانشنامه هستند (عدم پایان تعهد خدمت در ایران ، بدهی به صندوق رفاه دانشجویی (گواهی موقت فارغ التحصیلی صادر شده واین مدرک تحصیلی تنها به شخص دانشجو تحویل می گردد. درصورتی که وکالت محضری نیز انجام شود به موکل نیز مدرک تحصیلی تحویل داده می شود.

دانش نامه، ریز نمرات تایید شده و نامه لغو تعهد خدمت آموزش رایگان پ- درصورت پایان تعهد خدمت در ایران با ارائه مدارک لازم (فارغ التحصیلان روزانه) و تسویه حساب با صندوق رفاه دانشجویان،  برای فارغ اتحصیلان خانم و آقایانی که کارت معافیت وظیفه و یا کارت پایان خدمت وظیفه دارند.

توجه:

.تاریخ فارغ التحصیلی زمان ثبت نهایی آخرین نمره در سیستم آموزش میباشد-

 

- دانشجویان آقا که مشمول خدمت وظیفه هستند پس از تاریخ فارغ‌التحصیلی حداکثر یک سال فرصت دارند با در دست داشتن نامه لغو معافیت تحصیلی خود را به سازمان نظام وظیفه  معرفی نمایند، در غیر اینصورت از طرف سازمان وظیفه عمومی برای آنها غیبت در نظر گرفته خواهد شد

- ارسال تاییدیه تحصیلی و ریز نمرات برای  پذیرفته شدگان در مقطع کارشناسی‌ارشد به دانشگاه مربوطه منوط به طی کامل مراحل فارغ‌التحصیلی و دریافت گواهی موقت فارغ‌التحصیلی و یا نامه لغو معافیت تحصیلی می‌باشد.

- ارسال تاییدیه تحصیلی و ریز نمرات دانشجویان روزانه که در مقطع بالاتر دانشگاه آزاد و دانشگاههای غیر دولتی پذیرفته شده‌اند منوط به اخذ تعهد محضری مبنی بر انجام تعهد آموزش رایگان پس از فارغ‌التحصیلی مقطع بالاتر است.

 


( ۴ )

نظر شما :