پیام تبریک رییس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

۰۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۷ کد : ۱۰۸۴ اخبار و رویداد ها
تعداد بازدید:۸۷
دکتر منصور زراءنژاد رییس دانشگاه در پیامی فرارسیدن سوم خرداد سالروز آزدسازی خرمشهر را تبریک گفت.
پیام تبریک رییس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، متن پیام تبریک به­شرح زیر است:

سوم خرداد؛سالروز آزادسازی خرمشهر

امام (ره) :"خرمشهر را خدا آزاد کرد"

تاریخ ایران اسلامی مملو است از رشادت­ها و همدلی مردمانی که در هیچ برهه تاریخ، عزت و سربندی را به ذلت و سرسپردگی، نباخته و همچنان شهادت و جهاد را سرلوحه زندگانی خویش قرار داده­اند. در این بین سوم خرداد ماه، برگ زرین دیگری بر تاریخ پر شکوه ایثار و از خودگذشتگی جانبازان، شهیدان، رزمندگان و فرماندهان و اوج اخلاص و خداخواهی غیورترین ملت است. معجزه بیت المقدس، میزانی روشن و آشکار است برای سنجش اتحاد و همدلی ایران اسلامی در تمامی اعصار دفاع مقدس تا کنون که موجب شکوفایی اقتصاد کشور شده و حبل المتینی است برای تقویت روحیه اتحاد همراه با بصیرت در رویارویی با بحران­ها و کینه­ورزی­های دشمنان این مرز و بوم. فتح خرمشهر تحقق وعده­های الهی مبنی پیروزی جبهه حق و از بین رفتن جبهه باطل و نشانه­ای بود بر تحقق یاری خدا برای ملت­های مظلوم و آزاده است.

سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر در شرایط کنونی، نه تنها بزرگداشت یک فتح بزرگ در دفاع مقدس است؛ بلکه مهر تاییدی است بر کارایی و اثربخشی روحیه انقلابی، جهادی ونگاه به توانمندی های داخلی در مقابله و گذر از بحران­های بسیار بزرگ است. این فتح، بزرگترین سرمشق نسل جوان برای خودباوری و اتکا بر دانش و توانمندی کشور و باور این مهم است که اتحاد همراه با تلاش  جهادی، راه حل تمامی معضلات و مشکلات است.  یقیناً فتح خرمشهر در قالب حماسه­های دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی تکرار گردیده و قابل تکرار نیز می­باشد.

در این میان نیز جامعه دانشگاهی از جمله دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر به عنوان نماد اتحاد علم، مقاومت و ایثار، رسالت بزرگی در ایجاد همبستگی ملی و بصیرت افزایی جامعه در شناخت و رویارویی با دسیسه های استکبار جهانی و منطقه ای دارد که مهمترین نمونه آن ایجاد روحیه نشاط و امید جهت مشارکت فعال در انتخابات خردادماه است.

اینجانب سالروز آزادسازی خرمشهر را به خانواده شهدا، جانبازان، آزادگان، رزمندگان، ایثارگران، دلاورمردان هشت سال دفاع مقدس و مردم شریف کشور تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.


نظر شما :