آغاز به کار نخستین زن ملوان ایرانی فارغ التحصیل دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در دریای خزر

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۱:۰۳ کد : ۱۰۷۹ اخبار و رویداد ها
تعداد بازدید:۱۵۷
ملوان کوثر صادقی منفرد، درس خوانده دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر است که پس از گذراندن دوره‌های آموزش دریانوردی، توانسته روی کشتی فعالیت کند.
آغاز به کار نخستین زن ملوان ایرانی فارغ التحصیل دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در دریای خزر

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه، ملوان کوثر صادقی منفرد ، درس خوانده دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر است که پس از گذراندن دوره های آموزش دریانوردی ،توانسته بر روی کشتی خود را محک بزند.
     این بانوی ایرانی جوان و پرانرژی که مراحل آموزش خود را در بوشهر گذرانده است در بندر فریدونکنار به عنوان ملوان، کار خود را در کشتی سپهر آرتین متعلق به شرکت کشتی رانی دریای خزر آغاز کرد.
     ملوان کوثر صادقی منفرد نیز با بیان اینکه متولد سال ۱۳۷۸ و از استان زنجان است گفت:جنسیت نمی‌تواند مانع رسیدن به اهداف باشد و هدفم از ورود به این عرصه تابو شکنی بود برای اینکه شغل ها از جنسیتی بودن خارج شوند.
      وی با اشاره به اینکه دوره های آموزش دریانوردی سختی های خاص خودش را دارد و به همین دلیل در کشور ما تعداد محدودی خانم وارد این عرصه شده اند افزود: دریانوردی شغل خیلی سختی می تواند باشد ولی ما خانم ها از پس آن بر خواهیم آمد.
     ملوان صادقی منفرد خاطرنشان کرد:سمت من روی این کشتی کارآموز است که شامل کارهای فیزیکی و دفتری می شود.
    وی معتقد است که تمام تلاش خود را جهت پیشرفت در کار خود انجام می‌دهد تا بتواند روزی کاپیتان (ناخدا) کشتی شود و تا آن زمان دست از تلاش بر‌نمی دارد.
     دشواری‌های کار در کشتی آن هم وسط دریا می‌تواند بخش جدیدی از زندگی برای ملوان صادقی منفرد باشد؛ کار بدنی دشوار و دوری چندماهه از خانواده و البته شرایط ویژه زندگی بر روی کشتی می‌تواند از جمله چالش‌های پیش‌روی وی باشد.


( ۱ )

نظر شما :