پیام تبریک رییس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر به مناسبت فرارسیدن عید نوروز ۱۴۰۰

۰۷ فروردین ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۰ کد : ۱۰۰۳ اخبار و رویداد ها
تعداد بازدید:۳۸۶
دکتر منصور زراء نژاد فرارسیدن عید نوروز سال ۱۴۰۰ را به عموم تبریک گفتند.
پیام تبریک رییس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر به مناسبت فرارسیدن عید نوروز ۱۴۰۰

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال

فرارسیدن فصل بهار و نوروز باستانی، جلوه­ای زیبا از آفرینش است که نماد عینی طراوت، زندگانی، تلاش و کوشش برای بهتر زیستن و سازندگی است. جشن آغاز بهار آفرینش، فرصتی است کم­نظیر برای تعمق در آیات و نشانه­های الهی و مجالی است برای زدودن غبار امیاال و هوای نفسانی و ایجاد انقلابی در روح و جان خویشتن.

سال 99 برغم فرودها و وقایع تلخی نظیر سیل، زلزله، شهادت برخی از عزیزان و بیماری کرونا، همراه بود با فرازها و رخدادهایی زیبا و شکوهمند که بار دیگر عزتمندی مردمان ایران­زمین را به جهانیان اثبات نمود. این فراز و فرودها مبین این واقعیت آشکار بود که تنها رمز بهروزی و عزتمندی و راه حل گذار از سخت­ترین بحران­ها، وحدت ملی، اتکاء بر توانمندی داخلی و تکیه بر مردم عزیز است.

اینک که به پایان سال 99 و آغاز سال جدید رسیده­ایم، ضمن تبریک فرار رسیدن نوروز به ملت بزرگ ایران به­ویژه دانشگاهیان عزیز، بر خود لازم می­دانم از تلاش‌های دلسوزانه و همت بلند تمامی همکارانم در دانشگاه و همراهی مجدانه دانشجویان گرامی تشکر و قدردانی نمایم. از خداوند منان مسئلت دارم در سال جدید نیز جامعه دانشگاهی اعم از دانشجویان، اعضای هیات علمی و کارکنان، توفیق یابند که همت والای خود را برای نقش آفرینی در توسعه همه جانبه کشور و ترفیع جایگاه ایران اسلامی را به­کار بندند. در پابان امیدوام که با تلاش­های دلسوزانه همکاران ارجمند، مجموعه دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر نقش و سهم قابل توجهی در توسعه و محرومیت زدایی در منطقه آزاد اروند و شهرهای خرمشهر و آبادان ایفا نماید.

منصور زراءنژاد

رئیس دانشگاه


نظر شما :