ثبت محصول تجاری نانومالچ طبیعی با TRL بالا دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در سامانه ارزیابی فناوری ایران

۱۹ تیر ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۵ کد : ۲۵۳ اخبار و رویداد ها
تعداد بازدید:۱۹۴
فناوری نوین نانومالچ طبیعی تجاری توسط دکتر بوعذار عضو هیات علمی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در سامانه ارزیابی فناوری ایران، رتبه بالای ۶ از سطح آمادگی فناوری را کسب نمود.
ثبت محصول تجاری نانومالچ طبیعی با TRL  بالا دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در سامانه ارزیابی فناوری ایران

 این رتبه، تجاری سازی و ورود به بازار محصولات دانش بنیان دستاورد فوق را امکان پذیر می سازد. این محصول مبتنی بر فناوری نانو عمدتا از منابع سبز گیاهی و ضایعات کشاورزی خوزستان تهیه شده است و برای تثبیت ریزگردها و بهسازی خاک بستر در صنعت راهسازی کارایی فوق العاده ای از خود نشان داده است. قیمت مناسب، طول عمر بالا، افزایش رطوبت خاک توسط محصول نانومالچ سبز و دوستدار محیط زیست از مزایای عمده نانومالچ تولیدی می باشد. گفتنی است که بومی سازی روش تولید و مطالعات مربوطه 18 ماه  زمان صرف شده است. قابل ذکر است که یکی از معیارهایی که جهت سنجش آمادگی و بلوغ فناوری¬ها مورداستفاده قرارگرفته است سطوح آمادگی فناوری یا (TRL (Technology Readiness Level  می‌باشد و بعنوان ابزاری تحلیلی برای سنجش و ارزیابی سطح آمادگی و بلوغ فناوری بکار می رود.

گفتنی است عدد 9 بیانگر بالاترین و عدد 1 بیانگر پایین ترین سطح فناوری می باشد که از طریق فرآیند داوری طرح یادشده عدد 6 را کسب نموده است.

این موفقیت را خدمت همکار ارزشمند جناب‌ آقای دکتر فؤاد بوعذار صمیمانه تبریک نموده و امید است با اتکال به خداوند متعال، موفق و سربلند باشید.


نظر شما :