سه شنبه, 04 ارديبهشت 1397
اطلاعیه آموزشی
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

درباره دانشکده مهندسی دریا

دانشكده مهندسي دريا :

مهندسي دريا يکي از رشته‌ها و تخصص‌هاي حايز اهميت براي کشور محسوب مي‌شود. اهميت حمل و نقل ناوگان دريايي کشور، نياز به بهره‌برداري از منابع نفت و گاز در خليج فارس، تهديدات موجود در خليج فارس و درياي خزر همه از دلايلي هستند که وجود رشته‌ها و تخصص‌هاي دريايي را در دانشگاه ها الزامي مي‌سازد. طبق پيش‌بيني‌ها در برنامه پنج ساله چهارم توسعه، کشور به سه هزار نفر نيروي دريانورد نيازمند است. گذشته از آن با شکوفايي صنعتي، در ديگر بخشهاي مهندسي دريايي نيز نياز به تربيت مهندسين مجرب در بخشهاي ساخت و تعميرات سکو و کشتي مي‌باشد. رشته هاي اين دانشكده جزء گروه فني و مهندسي مي باشد.

بر همين اساس دانشگاه علوم و فنون دريايي خرمشهر با عزمِ تبديل شدن به قطب دريايي کشور، اقدام به تاسيس دانشکده مهندسي دريا نموده و رشته های زیر در آن راه اندازی شده اند:

مهندسي معماري - کشتي سازي (کارشناسی)

 

مهندسی الکترونیک و مخابرات دریایی (کارشناسی)

 

مهندسی عمران - سازه های دریایی (کارشناسی ارشد)

 

مهندسی سواحل (کارشناسی ارشد)

 

مهندسی رودخانه (کارشناسی ارشد)

رشته های مصوب و در حال تصویب این دانشکده:

مهندسي کشتي -  موتور (کارشناسی) مصوب، کارشناسي ارشد برنامه ريزي حمل و نقل دريايي (در حال تصويب)-کارداني فني دريا – کارداني فني برق - کارداني فني مکانيک – موتورهاي دريايي

اين دانشکده با زيربناي 7000 مترمربع احداث شده است و داراي 16 کلاس درس، سالن اجتماعات، سالن مطالعه، فضاي اداري، آموزشي، آزمایشگاهی و خدماتي است.